• Atatürk Organize Sanayi Bölgesi 10006 Sk. No:33 Çiğli İZMİR

PORTBAG HAKKINDA

PORT-BAG.. Stoklama da lider, dünya markası

 PORT-BAG, 30 seneyi aşkın bir süredir plastik stoklama ekipmanları sektöründe, sektörün ihtiyaçlarına kalite, maliyet ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çözüm sunan sürekli yenilik ve değişim içerisinde olan lider bir markadır.

 PORTBAG, yıllık satışının % 90 ını dünya üzerinde 70 den fazla ülkeye ihraç eden, yurtiçinde ise gerek büyük toptancılar gerekse de büyük yapı market ve alışveriş zincirleri vasıtasıyla son kullanıcılarla buluşan sektör liderlerinden biridir. 

HİKAYEMİZ

1971

Kuruluş

Işık Kalıp, 1971 yılında Kalıp tasarımı ve imalatı üzerine İzmir de kurulmuştur.
Uzun seneler boyunca ülkemizin bilinen bütün büyük firmalarına kalıp tasarımı ve imalatı konusunda destek veren firmamız, bu süreç içerisinde yaptığı başarılı projeler ile sektörde kısa zamanda adını duyurmuştur.
Sunmuş olduğu kaliteli ve hızlı hizmet sonucunda müşterilerinden gelen yönlendirmeler ile kalıpçılık konusundaki bilgisini enjeksiyon prosesi ile birleştirmiş, üretmiş olduğu kalıpların seri üretimlerini bünyesinde oluşturduğu plastik enjeksiyon bölümünde gerçekleştirmeye başlamıştır.
1990

Türkiye'de İlk Takım Çantası Üretimi

1990 yılında Türkiye deki ilk plastik takım çantasını tasarlayarak stoklama ekipmanları üretimine başlayarak pazarda PORT-BAG markası ile plastik takım çantasının özdeşleşmesini sağlamıştır.
1993

İhracat

Yurtiçi pazarda büyük yankı uyandıran bu girişim ile çok kısa bir sürede ürün yelpazesini geliştiren firmamız değişen ve gelişen pazar koşulları sonucunda ürünlerini 1993 yılında çeşitli ülkelere ihraç etmeye başlamıştır.
2004

Daha Geniş Üretim Alanına Taşınma

2001 yılında Atatürk Organize Sanayi bölgesine taşınan Işık Kalıp gerek makine parkının gerekse kalıp sayısının artması nedeniyle müşteri taleplerinin daha iyi karşılanması amacıyla 2004 yılında şu an faaliyette bulunduğu üretim tesisinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

KALİTE

Her zaman kaliteyi kendine hedef seçen firmamız gerek ürün tasarımı gerekse de üretim süreçlerinde uygun malzeme, donanım ve işgücü kullanarak uzun yıllar sonucu oluşan tecrübe birikimi ile müşteri isteklerine optimum çözümler üretme çabasındadır.

Mayıs 2002 de bu çabalarını ISO 9001-2000 belgesi ile belgelendiren firmamız geçen süre içerisinde gerek ürün gerekse hizmet kalitesini gün geçtikçe arttırmıştır.  Bu konudaki gelişimini Mayıs 2019 da ISO 9001:2015 sertifikasına sahip olarak belgelemiştir.

ÜRETİM

Fabrikamız 8.000 m2 si kapalı toplam 10.000 m2 alanda kurulu bir alan üzerinde son teknolojiye sahip tam otomatik plastik enjeksiyon makineleri ve üretim donanımı ile faaliyet göstermektedir.

Dünya standartlarında kullanılan hammadde ve malzemeler ile üretim yapan fabrikamız,  aylık 300 Ton plastik işleme kapasitesi, nitelikli ve konusunda uzman kadrosu ile minimum maliyet, optimum verimlilik, en iyi kalite, hızlı teslim süresi ve daha iyi bir çevre bilinci ışığında faaliyet göstermektedir.

Uzun yıllar içerisinde edindiği bilgi ve tecrübesinin yanı sıra 2008 yılından itibaren tüm sistem genelinde kullanılmaya başlanan ERP sistemi ve ürün izlenebilirliği ile de müşteri ihtiyaçlarına daha hızlı ve düzenli bir şekilde cevap verebilen güvenilir bir üreticidir.

Müşteri ve Pazar isteklerini göz önünde tutarak müşterilerimizin projelerinde standart üretimlerimizin yanı sıra özel ürün / renk / ambalaj isteklerini de en hızlı, ekonomik ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.

Yurtdışı müşterilerimiz tarafından sürekli olarak BSCI/ Sedex / ICS gibi ticari sosyal uygunluk girişimleri denetimlerinden geçen firmamız 2013 yılından beri ilgili standartlarda uygun ve çalışabilir bir üretici olarak yerini almaktadır.

ÇEVRE

Üretimde kullanılan tüm hammaddelerimiz uluslararası akredite laboratuvarlar tarafından

PAH – Poly Aromatik Hidrokarbon

SVHC – Reach Tüzüğü

Dimethyl fumarate

Cadmium

Vb. konularda testlerden geçirilmekte ve insan sağlığına zararlı olmadığı belgelenmektedir.

Öte yandan uzun yıllardır ürünlerinde tüketim öncesi geri dönüştürülmüş plastik hammaddeyi yüksek oranda kullanan firmamız bu yönüyle daha iyi ve yaşanabilir bir çevre bilincine hizmet etmektedir.

Üretim ve satış sonrası oluşan tüm atıklar ilgili mevzuatlar gereğince takip edilerek bertaraf edilmekte veya geri dönüşüm ile ekonomiye kazandırılmaktadır.

2020 KATALOĞUMUZU GÖRMEDEN KARAR VERMEYİN !
Download